Wynająć czy kupić ogrodzenie budowlane

Każdy plac budowy powinien być odpowiednio zabezpieczony przez stosownie wykonane ogrodzenie. Jest to regulowane nie tylko przepisami prawa, ale również leży w interesie każdego inwestora, realizującego prace budowlane. Przedsiębiorcy działający w branży budowlanej bardzo często zastanawiają się, czy korzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup na własność czy też wynajem ogrodzeń budowlanych od firm zewnętrznych. Warto przeanalizować te dwie możliwości.

Wynajem ogrodzeń budowlanych

Wynajem ogrodzeń budowlanych to z całą pewnością wygodne rozwiązanie. Nawiązując współpracę z firmą specjalizującą się w usługach tego rodzaju, tak naprawdę to jej powierzamy wszystkie prace związane z montażem ogrodzenia. Nie trzeba też przejmować się koniecznością dowiezienia poszczególnych elementów na plac budowy, jak i późniejszym ich przechowywaniem. Zanim jednak podejmiemy decyzję o wypożyczeniu ogrodzenia, należy dobrze zastanowić się, jak długo będzie nam ono niezbędne. W tym przypadku niezbędna jest znajomość terminu zakończenia budowy. Większość firm wynajmujących ogrodzenia korzysta z przelicznika, zgodnie z którym cena naliczana jest za dzień wypożyczenia jednostkowego elementu ogrodzenia. Cena ogrodzenia tymczasowego może jednak różnić się nie tylko ze względu na czas wynajmu, ale również rodzaju elementów ogrodzeniowych, np. panele ogrodzeniowe ażurowe lub panele pełne. Dodatkowo należy doliczyć koszt montażu ogrodzenia.

Zakup ogrodzenia

Zakup ogrodzenia będzie korzystnym rozwiązaniem, ale tylko w sytuacji, gdy planujemy długofalową inwestycję. To opcja skierowana przede wszystkim do firm budowlanych, ponieważ ogrodzenia mogą być stosowane wielokrotnie w przypadku różnych projektów. Najważniejsze jest wówczas oszacowanie skalę najczęściej wykonywanych prac oraz właściwy dobór poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Warto też przemyśleć dokładnie, jaki typ ogrodzenia będzie nam potrzebny, czy panele ażurowe czy też pełne.

Podsumowując, stojąc przed dylematem – kupić czy wynająć ogrodzenie budowlane, należy przeanalizować kilka kwestii, m.in. na jak długo będzie nam potrzebne ogrodzenie, na jakim terenie będzie wykonywana budowa, jakie wymagania ochronne musi ono spełniać itd.

Leave a Reply