Wybór ogrodzenia tymczasowego na plac budowy

W bardzo wielu przypadkach plac budowy powinien być solidnie i pewnie zabezpieczony. Przede wszystkim wszelkie materiały, sprzęt, a także narzędzia, które pozostają na niezabezpieczonym placu budowy są łatwym łupem dla złodziei. Ogrodzenie tymczasowe jest ważne również ze względów bezpieczeństwa, ponieważ wejście na niezabezpieczony teren dla osób postronnych może grozić utratą zdrowia, a nawet życia.

Ogrodzenie tymczasowe powinno na placu budowy powinno być zastosowane również ze względu na przepisy prawa budowlanego. Jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych, należy odpowiednio przygotować i oznaczyć teren. Ogrodzenie budowy powinno mierzyć min. 1,5 m wysokości i musi być skonstruowane tak, aby nie stwarzać zagrożenia dla ludzi. Szczególnie oznaczone powinny być tzw. strefy niebezpieczne, czyli takie, w których np. istnieje ryzyko spadania przedmiotów z wysokości (np. materiałów budowlanych).

Jak zabezpieczyć budowę?

Jeśli budowa przebiega na terenie, co do którego nie masz pewności, i przechowujesz tam różnego rodzaju sprzęty i narzędzia bez nadzoru warto pomyśleć o stosownym zabezpieczeniu, najlepiej systemem panelowym. Ogrodzenia panelowe wyglądają na bardzo solidne i niedostępne, stąd też już na początku może zniechęcić drobnych złodziei do podejmowania prób wejścia na tak chroniony teren. Aby zminimalizować koszty zastosowania ogrodzenia panelowego, można zdecydować się na możliwość wypożyczenia tymczasowego systemu ogrodzeniowego. Ogrodzenie z paneli tymczasowych nie tylko zabezpiecza teren, ale również nie uniemożliwia w żaden sposób dostępu na teren budowlany osobom uprawnionym i maszynom.

Inną lekką konstrukcją, która pozwoli na zabezpieczenie placu budowy, jest panel ogrodzeniowy. Panel jest dobrze widoczny, zatem dobrze oznacza teren, na którym odbywają się prace budowlane, ale jednocześnie nie zasłania widoczności placu budowy. Poszczególne elementy wykonane są ze stali cynkowanej ogniowo i są bardzo solidne i odporne na różnorodne warunki atmosferyczne.

Leave a Reply