Specyfika ogrodzenia z paneli ażurowych

Ogrodzenia z paneli ażurowych to prosta i stosunkowo tania konstrukcja, która pozwoli zabezpieczyć i oddzielić teren, na którym realizowane są różnorodne prace, w tym przede wszystkim roboty budowlane. Można je zastosować zarówno jako ogrodzenie placu budowy, jak i magazynów czy imprez masowych.

Zalety ogrodzenia z paneli ażurowych

Główną zaletą ogrodzeń z paneli ażurowych jest przede wszystkim możliwość bardzo szybkiego i prostego montażu. Bez większych komplikacji można połączyć ze sobą poszczególne elementy, tworząc jednolity ciąg, zabezpieczający cały teren, na których toczą się prace.

Panele ażurowe są wykonane z ocynkowanych przęseł z rur, połączonych ze sobą siatką. Cała konstrukcja jest więc solidna, a jednocześnie bardzo lekka i przenośna. Cała powierzchnia panelu podlega cynkowaniu, co w dużej mierze przekłada się na trwałość i odporność.

Główną konstrukcję w tym przypadku stanowi rama wykonana ze stalowych rur, która wypełniona jest kratownicą z drutów stalowych. Każdy panel powinien być następnie przymocowany na specjalnych słupach, np. betonowych. Poszczególne elementy są łączone ze sobą za pomocą specjalnych złączy.

Bardzo ważną zaletą systemów ogrodzeniowych ze stali cynkowanej ogniowo jest fakt, że nie wpływa ona negatywnie na środowisko naturalne. Co więcej, do stworzenia poszczególnych elementów nie wykorzystuje się drewna, dlatego też oszczędzone zostają zasoby naturalne. Każdy element ogrodzenia tego rodzaju jest też wykorzystywany wielokrotnie i służy przez bardzo długi czas.

Panele ażurowe jako ogrodzenie to rozwiązanie bardzo uniwersalne. Można je zamontować praktycznie na każdym rodzaju podłoża bez względu na ukształtowanie terenu czy występujące nierówności. Można też bez większego problemu wyznaczyć bramy i furtki. Zapewniają one bezpieczeństwo zarówno ludziom, jak i przedmiotom. Co ważne, spełniają wszystkie wymogi dotyczące tymczasowego zabezpieczenia placów budów czy terenów, na których odbywają się imprezy masowe. Jest to skuteczna, a jednocześnie stosunkowo tania metoda wydzielenia terenu.

Leave a Reply