Ogrodzenia tymczasowe a specyfika wykonywanych robót budowlanych 

Place budowy to miejsca, gdzie prowadzone są różne roboty budowlane, które często mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzi znajdujących się w najbliższym ich sąsiedztwie. Na budowach zdarzają się niebezpieczne wypadki, dlatego każdy teren budowy musi być odpowiednio ogrodzony. Właściwie dobrane ogrodzenie tymczasowe, które wydziela miejsce prowadzenia prac budowlanych z przestrzeni publicznej, pomaga optymalnie je zabezpieczyć.

Jakie funkcje spełnia ogrodzenie tymczasowe na placach budowy?

Ze względu na specyfikę wykonywanych na placach budowy prac ogrodzenie przede wszystkim wydziela z przestrzeni publicznej (np. miejskiej) teren, na którym realizowane są różne roboty budowlane, które mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia przypadkowych przechodniów. Osoby postronne, które nie są bezpośrednio zaangażowane w przeprowadzane tam prace, są dzięki niemu izolowane od niebezpiecznych sytuacji i wypadków. Kolejnym atutem takiego ogrodzenia jest uniemożliwienie osobom niepowołanym wstępu na plac budowy, co skutecznie eliminuje ryzyko związane z potencjalną kradzieżą lub wypadkami spowodowanymi np. wchodzeniem na rusztowania.

Jakie rodzaje ogrodzeń tymczasowych można stosować na placach budowy?

W zależności od umiejscowienia placu budowy oraz charakteru wykonywanych na nim prac można zastosować do jego wydzielenia różne rodzaje ogrodzeń tymczasowych.

1. Ogrodzenie ażurowe

Tego typu ogrodzenia składają się ze stabilnych przęseł i stalowych siatek o dużej przezierności. Dzięki temu są lekkie i zapewniają dobrą widoczność. Ich niewielka waga powoduje, że nie wymagają stosowania dodatkowych podpór. Ogrodzenia ażurowe znajdujące się w naszej ofercie są solidne, bezpieczne i odporne na działanie zmiennej pogody. Można je ustawiać na placach budowy, które znajdują się w miejscach o małym natężeniu ruchu pieszych. Tego typu ogrodzenia są odpowiednim rozwiązaniem dla placów budowy, które znajdują się w miejscach wymagających zapewnienia właściwej widoczności (np. w pobliżu skrzyżowań).

2. Ogrodzenie pełne

Ogrodzenie pełne składa się ze stalowych ocynkowanych ram, które wypełnione są blachą trapezową. Dzięki zastosowaniu takiego ogrodzenia plac budowy jest skutecznie odgrodzony i osłonięty przed spojrzeniami osób postronnych. Są świetnym rozwiązaniem dla terenów, na których występuje intensywny ruch uliczny i pieszy. Doskonale sprawdzą się więc na placach budowy zlokalizowanych przy głównych ulicach lub często uczęszczanych chodnikach.

Leave a Reply