Ogrodzenia budowlane — ażurowe czy panele?

Tymczasowe ogrodzenia budowlane stanowią zabezpieczenie terenu, na którym trwa realizacja budowy. Zwykle spełnia kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim wyznacza i rozgranicza teren, który objęty jest pracami budowlanymi, pomaga przy tym odpowiednio zorganizować plac budowy. Co więcej, uniemożliwia wejście na dany teren osobom postronnym. Poza tym zabezpieczamy w ten sposób wszystkie materiały budowlane, sprzęt i narzędzia, minimalizując ryzyko ewentualnych kradzieży.

Jakie ogrodzenie tymczasowe na placu budowy?

Na placach budów można zastosować tymczasowe ogrodzenie wykonane z paneli ażurowych lub paneli pełnych. Dobór odpowiedniego rodzaju zależy przede wszystkim od specyfiki budowy, a także preferencji inwestora.

Ogrodzenia budowlane ażurowe wykonane są ze stali ocynkowanej. Doskonale sprawdzają się na placach budów, jak również w innych miejscach, które należy odpowiednio odgrodzić, aby uniemożliwić dostęp przypadkowych osób. Do głównych zalet ogrodzenia wykonanego z paneli ażurowych zaliczamy przede wszystkim lekkość. Poszczególne elementy konstrukcyjne można z łatwością przenosić z miejsca na miejsce. Co więcej, całkowicie przewiewna budowa sprawia, że nie ma konieczności stosowania dodatkowych podpór. W przypadku ogrodzeń ażurowych należy pamiętać, że cały budowy będzie widoczny dla osób znajdujących się poza ogrodzonym terenem. Z jednej strony to duży plus, ponieważ osoby nadzorujące przebieg prac mogą bez problemu obserwować wszystko to, co się na nim dzieje. Z drugiej strony jednak nie zawsze życzymy sobie, aby niepowołane osoby miały wgląd do tego, co się dzieje i znajduje na ogrodzonym terenie.

Ogrodzenie panelowe pełne, również wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo, posiada ramy całkowicie wypełnione powleczoną blachą trapezową. Konstrukcja jest wytrzymała i solidna. Panele pełne zasłaniają całkowicie teren budowy, dlatego też to, co dzieje się za ogrodzeniem, jest zupełnie niewidoczne od zewnątrz. Warto w tym przypadku dodać, że panele pełne muszą być stosowane z odpowiednimi podporami.

Leave a Reply