O czym pamiętać, wynajmując tymczasowe ogrodzenie budowlane

Nieodzownym elementem placu budowy są oczywiście ogrodzenia budowlane. Wbrew pozorom ich funkcja jest bardzo istotna. Nie są jedynie elementem rozgraniczającym działkę, na której prowadzona jest budowa. Ogrodzenia budowlane mają fundamentalne znaczenie jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Dlatego też wybierając określony system grodzenia budowy należy przede wszystkim zwrócić uwagę na specyfikę danej inwestycji oraz potencjalne zagrożenia, przed którymi ma ochronić ogrodzenie. Dopiero mając tą wiedzę można wybrać konkretne rozwiązanie.

Jaki rodzaj ogrodzenia wybrać?

Planując wynajem ogrodzenia budowlanego w pierwszej kolejności należy zdecydować się na konkretny jego rodzaj. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę kilka czynników, z których najważniejszym jest oczywiście bezpieczeństwo. Do wyboru mamy dwa typy ogrodzenia budowlanego:

  • Ażurowe ogrodzenie budowlane – składa się z lekkich, ażurowych paneli. Ich zaletą jest łatwość transportu i montażu. Doskonale sprawdzają się na placu budowy, kiedy trzeba ograniczyć dostęp osobom postronnym. Ogrodzenia ażurowe, ze względu na swoją budowę, idealnie przepuszczają powietrze. Dzięki temu nie musimy dodatkowo montować do nich podpór. Ogrodzenia ażurowe umożliwiają zachowanie pełnej widoczności ogrodzonego terenu.
  • Pełne ogrodzenie budowlane – składa się ze stalowej, ocynkowanej ramy, która jest wypełniona blachą trapezową. Standardowa grubość blachy w tego typu ogrodzeniach wynosi 0,5-0,65 mm. Fundamentalną zaletą tego typu ogrodzenia jest ograniczenie widoczności ogrodzonego terenu. Do jego atutów możemy także zaliczyć solidny wygląd, który może skutecznie odstraszyć intruzów. Pełne ogrodzenie wymaga zastosowania dodatkowych podpór, które zapewniają mu stabilność i zabezpieczają przed podmuchami wiatru.

Panele najczęściej są dostępne w standardowych kolorach. Oczywiście istnieje możliwość zamówienia ogrodzenia o wybranej kolorystyce. Może to mieć duże znaczenie marketingowe i być także formą promocji nowo powstającej inwestycji.

Kto przeprowadzi montaż i demontaż ogrodzenia?

Wybierając tymczasowe ogrodzenie budowlane należy również wziąć pod uwagę kwestie związane z transportem, montażem i demontażem. Oczywiście jeśli dysponujemy pojazdem oraz ekipą pracowników, których będziemy mogli oddelegować do budowy ogrodzenia, to wystarczy zamówić odpowiednią liczbę paneli. Przy zamówieniu warto zwrócić uwagę czy w komplecie otrzymamy również pełen zestaw akcesoriów montażowych potrzebnych do połączenia paneli.

W sytuacji jeżeli zależy nam na czasie i nie możemy „poświęcić” kilku pracowników, którzy będą montować ogrodzenie, warto zdecydować się na wynajem ogrodzenia z montażem. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu i pieniędzy. Dodatkowo profesjonalna firma zrobi to rzetelnie, dzięki czemu ogrodzenie będzie spełniać swoją funkcję w 100%.

Prowadząc inwestycję warto zadbać o jej odpowiednie zabezpieczenie. Z pewnością będzie to dużo łatwiejsze z wykorzystaniem ogrodzeń budowlanych.

Leave a Reply